Taşdelen Mesire Alanı

KURUMSAL


Taşdelen Mesire Alanı adını; Çam, Meşe, Kayın ve Göknar ağaçlarıyla kaplı 2000 dönüm orman içinde 38.000 metrekare alan içinden çıkan meşhur ve tarihi Taşdelen kaynak sularından almıştır. 1582 ( hicri 990 ) yılından beri var olan (Sultan Selim İbni Süleyman Han Validesi Nurbanu Sultan tarafından Taşdelen Doğal Kaynak Suyu vakfedilmiştir ) ve Çeşitli hastalıklara özellikle de böbrek taşına iyi geldiği söylenen Taşdelen kaynak suları Atatürk’ün hastalığı döneminde de tedavisi için kullanılmıştır. (‘Son Nöbet Defteri’ kitabından alıntılanmıştır ) .

Taşdelen suyunun, Taşdelen mesire alanı içindeki çeşmelerden aktığı ve insaların bu suyu almak için İstanbul’un her yerinden geldiği düşünülürse Taşdelen suyunun şöhreti hala tüm İstanbulluların kulağındadır. Taşdelen suyu ve içinde bulunduğu Taşdelen Ormanı insanların eskiden odun ve su ihtiyacını karşıladığı bir yerken, 21. yüzyılda ise bir araya gelmek, huzurlu zaman geçirmek, eğlenmek ve spor yapmak gibi ihtiyaçlarını karşılamak için gittiği bir mesire alanı olmuştur. Yürüyüş ve bisiklet parkurları, Kır düğünü için hazırlanmış özel alanı, Macera oyunları için kurulmuş Army Camping’i ve Doğa Sporları Merkezi ile misafirlerine farklı alternatifler sunan Taşdelen Mesire alanı; ulaşımının kolaylığı ve güler yüzlü hizmetleri ile de İstanbul’un gözbebeğidir.

MİSYONUMUZ;

Amaçlarımızı, çevreye ve doğaya zarar vermeden, ilişkide olduğumuz kurum ve kişilerle uyum içerisinde kaliteli hizmet vererek gerçekleştirmek.

VİZYONUMUZ;

Hizmette kalite, hız, istikrar ve güvenilirliği sağlamak.

DEĞERLERİMİZ;

Ticari değerlerin sonradan kazanılabileceği, manevi değerlerin ise var olduğu felsefe ile ticari değerlerden çok manevi değerlere önem vermek.

Müşteri memnuniyetini herşeyin üzerinde tutmak.

En önemli sermayemizin insan kaynağı olduğunu vurgulamak.

Değişime ve gelişime açık olmak.

Konusunda en iyisi olmaya dair inançlı ve hevesli olmak.